خانه » لایف استایل کنکوری » چگونه در امتحانات نهایی ۲۰ بگیریم؟

بلاگ الورتبه

اخبار و اطلاعات کنکور رو از اینجا دنبال کن

چگونه در امتحانات نهایی 20 بگیریم؟

زمان مطالعه: دقیقه
چگونه در امتحان نهایی 20 بگیریم

برای ۲۰ شدن در امتحان نهایی نیاز است که در طول سال خوب مطالب درسی را یاد بگیرید.برای ۲۰ گرفتن در امتحان نهایی باید ۵ کار مهم زیر را انجام دهید.

  1. دوره مطالب جدید بعد از مدرسه
  2. خواندن عمیق متن کتاب درسی و طراحی سوال از ان
  3. خلاصه نویسی و هایلایت مطالب مهم درسی
  4. حل تمارین و سوالات کتاب درسی
  5. حل امتحان نهایی سال های قبل

قطعا بسیاری از شما هم در امتحان نهایی به درست بودن راه حل شک می کنید و یا موقع پر کردن جای خالی، میدانید این سوال از کدام فصل و کدام صفحه کتاب طرح شده اما از درستی جواب آن اطمینان ندارید!

اکثر داوطلبان کنکوری، مطالعه و مرور مطالبی که هر روز در مدرسه یاد می گیرند را به شب امتحان موکول می‌کنند به طوری که درس هر روز روی هم جمع شده و در نهایت شب امتحان، با مطالعه هر فصل از آن دچار ابهاماتی به خصوص در دروس تخصصی می‌شوند.

از این رو شما نمی توانید یک شب و در زمان محدود، همه دروس و مباحث را  بخوانید و مقداری از مباحث ناقص می‌مانند. نتیجه این کار از دست دادن بخش زیادی از نمره می شود.مشاوره کنکور باید موارد زیر را به شما اموزش دهد.ما سعی کرده ایم در این وبلاگ به طور کامل به شما نحوه ۲۰ گرفتن در امتحان نهایی را بگویم.

بعد از مدرسه، مطالب را دوره کنید.

این جمله یعنی چی؟! به زبان ساده، بعد از برگشتن از مدرسه و استراحت کردن، هر مطلبی را که دبیر مربوطه تدریس کرده، یک دور به زبان خودتان بخوانید، اصلا لازم نیست که مطالب را حفظ کنید ، فقط در حد دوره کردن .

آشنایی اولیه با مطالب، باعث می شود دفعه دوم یا سومی که این مطلب را دوباره می خوانید، آسان تر و سریع تر در ذهن تان تثبیت شوند.می توانید در این مرحله از تست اموزشی هم استفاده کنید.

از متن درس سوال طراحی کنید.

طراحی سوال از متن درس باعث می شود شما این مطالب را از دید طراح هم ببینید و کلمات و جملات کلیدی، مهم و پر تکرار را شناسایی کنید. 

بهترین راه برای طراحی سوال، جداکردن پاراگراف هاست به طوری که برای هر جمله از پاراگراف چندین سوال کوتاه و بلند طرح کنید و به انها پاسخ دهید. 

مطالب مهم را هایلایت کنید تا مرور کنید!

طراحی سوال این مزیت را دارد که کلمات و جملات مهم و کلیدی را شناسایی کنید و کمک می کند این مطالب بیشتر به چشمتان بخورد و در ذهنتان بماند، «همچنین برای اینکه موقع مرور به این جملات توجه بیشتری داشته باشید، بهتر است از هایلایت آبی و خودکار آبی برای این کار استفاده کنید. ( چرا که رنگ آبی گیراتری از بقیه رنگ هاست .) »

اکثر دبیران این جملات را به شما یادآور می‌شوند پس بهتر است موقع تدریس، همه حواستان به دبیر باشد.

تمرینات و مثال های کتاب درسی اصلی ترین ایده های سوال نهایی هستند!

حقیقتی که هر ساله تکرار می شود، این است که طراحان سوال های نهایی به تمرینات و مثال های کتاب درسی توجه ویژه ای دارند و ایده اصلی سوال ها را از همین تمرینات می گیرند، این امر هم برای دروس عمومی و هم دروس تخصصی تکرار می شود. 

بار ها تکرار شده است که سوالات، عین تمرینات و مثال ها بوده و یا فقط اعداد آنها عوض می شود. 

تاکید می کنیم که حتما مثال ها و تمرینات را حل کنید و بی توجه از روی آنها رد نشوید. 

از حل امتحانات نهایی سال های قبل غافل نشوید!

پس از اینکه یک درس را مطالعه کردید، سوالات نهایی سال‌های پیش را دانلود یا کپی کنید و به سوالات آنها پاسخ کامل دهید، اگر جواب سوالی را یادتان رفته بود یا نمی دانید برای کدام مبحث است، کتاب درسی را باز کنید، پاسخ را پیدا کنید و آن مبحث را دوباره مطالعه کنید.

برای اینکه با برنامه ریزی درست و زمان کافی روی مطالعه هر درس ، تکنیک۵ مرحله ای را بدرستی انجام دهید تا نتیجه دلخواه خود را بگیرید لازم است که این روش ها را یادگرفته و هنگام مطالعه اجرا کنید از این رو می توانید، با مشاورین با تجربه ما ارتباط برقرار کنید.

برای دانستن نکات مشاوره کنکوری بیشتر به بخش بلاگ های ما سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سهولت در دسترسی به کانال تلگرام الورتبه لطفا کد QR زیر را با گوشی هوشمند خود اسکن کنید و مستقیما وارد کانال تلگرامی شوید

برای سهولت در دسترسی به پیج اینستاگرام الورتبه لطفا کد QR زیر را با گوشی هوشمند خود اسکن کنید و مستقیما وارد پیج ما شوید