خانه » انتخاب رشته کنکور » بهترین رشته برای مهاجرت

بلاگ الورتبه

اخبار و اطلاعات کنکور رو از اینجا دنبال کن

بهترین رشته برای مهاجرت

زمان مطالعه: دقیقه
بهترین رشته برای مهاجرت

انتخاب بهترین رشته ها برای تحصیل و اپلای در خارج و انتخاب کشور مقصد برای هر فردی متفاوت بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پارامترهایی چون سن، مقطع تحصیلی ، سطح زبان و  توان مالی داوطلب تعیین کننده کشور مقصد و همچنین دانشگاه و رشته تحصیلی برای ادامه تحصیل است. حال ممکن است از خود بپرسید چه رشته هایی در خارج از کشور خواهان دارند؟!

تیم الورتبه بهترین رشته برای مهاجرت برای هر سه رشته تجربی،انسانی و ریاضی را یکجا برای شما اماده کرده است.

بهترین رشته های ریاضی برای مهاجرت

رشته مهندسی و زیر شاخه‌های آن از جمله رشته‌های بسیار پر تقاضا در جهان هستند.

۱•علوم کامپیوتر و تخصص فناوری اطلاعات (IT) :

یکی از بهترین و پرتقاضا ترین رشته ها می‌باشد . با پیشرفت‌های روز افزون تکنولوژی و حضور پر رنگ آن نقش مهمی دارد.

•بهترین کشور ها برای مهاجرت :

آمریکا، آلمان، انگلیس، استرالیا، فرانسه، سوئیس، اسپانیا، هلند، دانمارک، چین و… از جمله بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در این رشته هستند.

۲•معماری:

معماری در واقع جزو رشته‌هایی است که نیازمند زمان وعلاقه در این زمینه بوده و از رشته‌های سخت برای تحصیل به حساب می‌آید، اما بعد از اینکه در این رشته فارغ التحصیل شده و وارد بازار کار شوید حقوق و مزایای خوبی دریافت خواهی کرد.

•بهترین کشور ها برای مهاجرت: استرالیا ،ایالات متحده آمریکا، انگلستان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، کانادا، ژاپن، آلمان، چین و هلند از جمله بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ معماری هستند.

۳•مدیریت و مدیریت کسب و کار:

با داشتن علاقه به رشته‌های مدیریتی و قصد مهاجرت  برای تحصیل در این رشته‌، باید گفت دیگر مهم نیست که کجا می روید و مقصدتان کجاست؛ چرا که شما با داشتن مدرک‌های پیرامون مشاغل مدیریتی به ویژه رشته‌ی بسیار مشهور، محبوب و پولسازی به نام MBA می‌توانید مجموعه‌ای از فرصت‌های شغلی را در تقریبا هر نقطه از جهان را پیش روی خود ببیند و با تحصیل در این رشته آینده‌ی بسیار درخشانی را برای خود رقم بزنید.

۴•دیجیتال مارکتینگ:

 بازاریابی دیجیتال یکی از جوان ترین و سریع ترین صنایع در حال رشد در کل دنیا می‌باشد. هدف اصلی علم دیجیتال مارکتینگ توسعه کسب و کار در فضای دیجیتالی و همچنین ارتباط هرچه بیشتر با مشتریان و در نتیجه افزایش فروش است. اگر در این مسیر قدم درست برداشته و برنامه مناسبی را انتخاب کنید، باید بدانید که حرفه و اشتغال در بازاریابی دیجیتال بسیار سودآور است و همچنین در هر کشوری امکان مهاجرت و سوددهی برای این رشته وجود دارد.

بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت

رشته های تجربی و زیر شاخه های آن برای مهاجرت از اهمیت بالایی برخوردار است اما امکان مهاجرت در این رشته ها دشوار و سختگیرانه تر از رشته های مهندسی است. 

۱•داروسازی و پرستاری:

وجود کادر پزشکی و پرستاران در هر کشوری در دنیا حیاتی است. به ویژه که این احتیاج و ضرورت بیش از هر وقت دیگر، در دوران کرونا به همه‌ی کشورها ثابت شده بود. بنابراین رشته‌های پزشکی و پرستاری برای تحصیل همواره یک دوره مورد تقاضا برای تحصیل در خارج از کشور است. البته تحصیل رشته‌ی پزشکی در خارج از کشور عموما رشته گرانی برای تحصیل است اما به همان میزان هم آینده شغلی خوب و پر درآمدی دارد.

بهترین کشورها برای مهاجرت:

کانادا، استرالیا،انگلیس،نروژ،دانمارک،سوئیس،ایالات متحده آمریکا و ایرلند از جمله کشورهای عالی برای مهاجرت این رشته ها می‌باشند.

بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت

بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور به برخی از رشته‌های پر طرفدار رشته انسانی مانند حقوق ،روانشناسی، جامعه شناسی، آموزش و… علاقه مند اند. 

۱•حقوق و وکالت:

حقوق و همچنین وکالت که از پرطرفدار ترین شاخه در رشته‌ انسانی ست نیز در هر کشوری، از جمله رشته‌های پر تقاضا و همچنین پر درآمد به حساب می‌آید. ناگفته نماند که این میدان تخصصی و شغلی، چالش‌ و سختی های خاص خود را برای شخص متقاضی همراه دارد.تحصیل و تخصص و همچنین مشاغل پیرامون حقوق بدون شک یکی از بهترین دوره‌ها در خارج از کشور به حساب می‌آیند.

•بهترین کشور ها برای مهاجرت: آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، کانادا و کشورهای جهان سومی می توانند بهترین کشور ها برای ادامه تحصیل و کار در رشته حقوق باشند.

۲•روانشناسی :

 رشته های روانشناسی و جامعه شناسی، تفکر انتقادی و همچنین توانایی‌های تحلیلی در فرد و جامعه را به خوبی تنظیم می‌کنند و اگر شما هم بخواهید به عنوان یک روانشناس یا جامعه شناس در کشوری تحصیل کرده و پس از تحصیل شروع به کار کنید، استعدادهای شما ممکن است در زمینه‌‍‌های مختلف دیگری مانند روانشناسی تجارت، مددکاری اجتماعی و روانشناسی تحقیقات بازار نیز مورد استفاده قرار گیرد.

•بهترین کشور ها برای مهاجرت: کانادا، اتریش، استرالیا، فرانسه، ایتالیا، نروژ، دانمارک، هلند، جمهوری چک، سوئد، ژاپن، آلمان، انگلستان، شیلی و اسپانیا از جمله بهترین کشورها برای تحصیل رشته روانشناسی هستند.

۳•حسابداری :

اگر می خواهید موقعیت شغلی خود را به عنوان یک حسابدار و یا حسابرس برای خود تضمین نمایید، پس بدانید که مدرک حسابداری همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید. در دنیای امروز رشته‌ی حسابداری تبدیل به یکی از با ثبات‌ترین و با ارزش‌ترین مشاغل در همه‌ی مقاصد محبوب تحصیلی و کاری محسوب می‌شود . شما در صورت علاقه به ارقام و ریاضیات و آمار در کنار آن می‌توانید در این رشته‌ی با آینده‌ی درخشان، تحصیل نمایید؛ زیرا وجود حسابداران ماهر برای هر شرکت و کسب و کاری ضروری و حیاتی است؛ حال آن شرکت یا کسب و کار، یک کسب و کار حتی کوچک باشد. واقع افرادی که روحیه تحلیلگری را در خود دیده و از سوی دیگر شیفته اعداد، ارقام و ریاضیات بوده، بهتر است مسیر شغلی حسابداری را در نظر بگیرند.

•بهترین کشور ها برای مهاجرت: کشور های آلمان ، کانادا ، سوئد ، اتریش و استرالیا بهترین کشور برای مهاجرت حسابداران محسوب می شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سهولت در دسترسی به کانال تلگرام الورتبه لطفا کد QR زیر را با گوشی هوشمند خود اسکن کنید و مستقیما وارد کانال تلگرامی شوید

برای سهولت در دسترسی به پیج اینستاگرام الورتبه لطفا کد QR زیر را با گوشی هوشمند خود اسکن کنید و مستقیما وارد پیج ما شوید