بلاگ الورتبه

اخبار و اطلاعات کنکور رو از اینجا دنبال کن

تست تسلطی

زمان مطالعه: دقیقه
تست تسلطی

یکی از اصلی ترین ملاک ها برای قبولی در کنکور سراسری اشنا بودن با انواع تست ها و استفاده درست و به جا از هر کدام از این نوع تست هاست. شاید تا به حال با این مشکل مواجه شده باشید که یک تست را برای بار اول به درستی حل کرده ولی بعد از یک هفته نمی توانید به همان تست پاسخ صحیح بدهید. دلیل این موضوع استفاده نکردن از تست های آموزشی ، تست پوششی، تست تسلطی و مفهومی ، زمان دار و… است.گروه مشاوره کنکور الورتبه سعی کرده است تمام روش های تست زنی را به طور کامل به شما اموزش دهد.

تست زنی تسلطی (مفهومی) چیست؟

در این نوع تست زنی ، زمان و درست و غلط بودن تست ها مهم نیست. بنابراین اگر تستی را غلط زدید ناراحت نشوید ، لزومی ندارد که زمانتان را محدود کنید و در زمان کم تست هارا بزنید . اتفاقا باید به خودتان زمان کافی داده و به ذهن خود اجازه دهید تا تست ها را تحلیل کند.

باید و نباید های تست مفهومی

۱_ شما نباید فکر کنید که باید تست ها را همانند شرایط کنکور، سریع پاسخ دهید، بنابراین برای حل این نوع تست ها به خودتان فرصت دهید و  باتوجه به نوع سوال ۳ الی ۱۵ دقیقه به خودتان زمان بدهید.

تست های مفهومی معیار سنجش افراد نیست

۲- اگر برای هر تست ۵ الی ۱۰ دقیقه زمان داشتید و نتوانستید آن را حل کنید ناامید نشوید و پاسخ نامه را بخوانید و دوباره برگردید به سراغ سوالات و با توجه به مطالعه کردن پاسخ نامه ها سوالات تستی را جواب دهید. 

۳-    در صورت درست جواب دادن به تست ها دوباره باید به سراغ پاسخ نامه بروید و دقیق آن را مطالعه کنید تا ملکه ذهنتان شود.

مهم ترین نکته در تست تسلطی که به آن باید توجه داشت تحلیل دقیق تست هاست

چرا باید از تست تسلطی استفاده کنیم؟! 

یکی از اهداف تست های مفهومی، مرورکردن درس می باشد. یعنی به جای خواندن دوباره کتاب، تست های مفهومی می زنید و متناسب با آن تست ها ، قسمت هایی که فراموش کردید را از کتاب مطالعه می کنید .این نوع مرور کردن باعث بازیابی و تثبیت مطالب در ذهن می شود . 

چه تعداد تست برای تست تسلطی مناسب است ؟!

تعداد این تست ها بستگی به فراموشی مبحث دارد و بین ۱۵ الی ۳۰ تست متغیر است . 

بهترین زمان استفاده از تست تسلطی؟!

  • قبل از ازمون
  • قبل از مطالعه مبحث جدید 
  • دوران جمع بندی به صورت مبحثی

برای اشنایی با تمام روش های تست زنی به بلاگ انواع روش تست زنی سر بزنید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سهولت در دسترسی به کانال تلگرام الورتبه لطفا کد QR زیر را با گوشی هوشمند خود اسکن کنید و مستقیما وارد کانال تلگرامی شوید

برای سهولت در دسترسی به پیج اینستاگرام الورتبه لطفا کد QR زیر را با گوشی هوشمند خود اسکن کنید و مستقیما وارد پیج ما شوید