خانه » تســــت زنـــــــی » تست مروری چیست؟

بلاگ الورتبه

اخبار و اطلاعات کنکور رو از اینجا دنبال کن

تست مروری چیست؟

زمان مطالعه: دقیقه
تست مروری چیست

اکثر دانش آموزان بعد از مطالعه ی مطالب درسی با مشکل فراموشی مطالب مواجه می شوند و حرفشان این است که انگار نه انگار که این درس را به تازگی خواندم!
فراموشی مطلب تنها یک مشکل نیست بلکه مشکلات دیگری مثل اضطراب در جلسه آزمون و امتحانات مدرسه، اهمال کاری در انجام برنامه روزمره به دلیل عدم یادآوری مطالب و..به دنبال دارد.
شما برای جلوگیری از فراموشی دروس مطالعه شده، قطعا باید مرور و بازیابی را در بازه های مختلف در برنامه خود داشته باشید.
یکی از بهترین روش های مرور و بازیابی دروس، حل تست مروری است.مشاوره کنکور الورتبه به شما این مدل تست زنی را به طور کامل اموزش داده است.

تست نشان دار، لازمه ی آشنایی با تست مروری

برای آشنایی با تست مروری ابتدا باید با تست نشان دار آشنا باشید؛ تست نشان دار در واقع چکیده ای است از تست هایی که در دست دارید، شما اگر ۱۰۰ تست در قسمت سوالات کتاب تست تان دارید، ۳۰ یا ۴۰ عدد آن، باید نشان دار باشد وهمچنین با علامت خاصی هم نشانه گذاری شده باشد.

نشان دار کردن تست ها- کدوم تست ها را نشان دار کنیم

۴ دسته تست در میان سوالات شما باید نشان دار شوند و در مرورهای شما دوباره قرار گیرند :

دسته اول) تست هایی است که در حل آنها اشتباه کرده ایم؛ یعنی غلط ها و دلیلی به جز بی دقتی نداشته است.

دسته دوم) تست هایی است که صحیح بوده اند، اما در آن نکته ای وجود داشته که قبلا نمیدانستیم.

دسته سوم) تست هایی که نکات زیادی از درس را با هم در بر می گیرد؛ که به تست مادر معروف است.

دسته چهارم) تست هایی که آن ها را پاسخ نداده ایم و یادگیری کاملی در آن نداشته ایم.

تست مروری دوران جمع بندی کنکور شما را اسان تر می کند.

تست مروری

برای حل تست های مروری باید از تست هایی که قبلا نشان دار کرده اید استفاده کنید، یعنی به جای مرور تمامی تست ها فقط تست های نشان دار مرور شوند.

** اگر تست نشان دار را دوباره غلط زدید، حتما آن تست را دو علامته کنید، تا چندین بار دیگر مرور شود، زیرا اشتباهی که دوبار تکرار شود، باز هم می تواند تکرار شود.

تست مروری می تواند هم با محدودیت زمان باشد و هم بدون محدودیت زمان، زیرا هدف این نوع تست، پیدا کردن اشکال و رفع آن است و در نهایت به تسلط و تثبیت مطالب در ذهن منتهی می شود.شما می توانید برای تسلط و تثبیت از تست پوششی و تست تسلطی استفاده کنید.

بهترین زمان حل تست مروری

۱_ بعد از اتمام هر مبحث

۲_ قبل از آزمون ها

۳_ آخر هفته ها

۴_دوران جمع بندی‌

مشاورین الورتبه، تست مروری را مقدس میدانند!

یک مشاور خوب، با بررسی و تحلیل تعداد درست، نزده و غلط های شما در تست مروری میتواند پی به نقاط ضعف شما در جنبۀ روش مطالعتان و تسلط مبحثتان ببرد. این در حالی است که مشاورین تازه‌کار این نوع تست را بی‌فایده و بی‌اهمیت قلداد میکنند و دائما به دانش‌آموز فشار میآورند که فقط و فقط مطلب جدید بخواند و اصلا زمانی را برای مرور مطالب در نظر نمیگیرند.
با توجه به اهمیتی که تست مروری در بازیابی مطالب برای دانش‌آموز دارد، تمامی مشاورین الورتبه در برنامه‌هایی که مینویسند تست مروری را لحاظ میکنند.

برای یادگیری انواع تست کنکور می توانید به بلاگ مربوطه سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سهولت در دسترسی به کانال تلگرام الورتبه لطفا کد QR زیر را با گوشی هوشمند خود اسکن کنید و مستقیما وارد کانال تلگرامی شوید

برای سهولت در دسترسی به پیج اینستاگرام الورتبه لطفا کد QR زیر را با گوشی هوشمند خود اسکن کنید و مستقیما وارد پیج ما شوید