خانه » برنامه ریزی » بهترین ساعت مطالعه برای کنکوری ها

بلاگ الورتبه

اخبار و اطلاعات کنکور رو از اینجا دنبال کن

بهترین ساعت مطالعه برای کنکوری ها

زمان مطالعه: دقیقه
بهترین ساعت مطالعه برای کنکوری ها

ساعت یادگیری برای دروس مختلف می‌تواند متفاوت باشد. برخی از دروس قطعاً در ساعات ابتدایی روز که مغز خستگی ندارد بهتر قابل درک  هستند و انتخاب زمان مناسب برای مطالعه یکی از مهم‌ترین چالش های کنکوری هاست زیرا هنگام مطالعه در برخی ساعات شبانه روز، مطالب را بهتر یاد می‌گیریم و بازدهی بیشتری خواهیم داشت. تیم مشاوره کنکور الورتبه با توجه دانش مشاورینش و تجربه رتبه های برتر به ساعت طلایی مطالعه زیر رسیده است.

بهترین زمان برای درس خواندن چه ساعتی است

بازه ۱۰-۶ صبح:

این تایم از صبح ، بهترین زمان مطالعه برای یادگیری دروس تخصصی به خصوص حلیات و یا درسی که خواندن ان را به بعدا موکول میکنید مناسب می‌باشد زیرا ک مغز سرحال بوده و هیچ‌گونه خستگی ندارد به این دلیل توانایی یادگیری مطالب جدید در این تایم بالاست و می‌توان بدون خستگی مطالب و دروس را به خوبی یاد گرفت یکی از مزیت های این تایم ،ساکت بودن محیط است .

بازه ۱۲-۱۰ صبح:

این تایم بعد از تایم ۱۰-۶ صبح بدلیل فعالیت های فراوان خود ،در پرانرژی ترین تایم قرار دارد . این زمان بهترین موقعست برای درسی ک ازش فرار میکنید یا دوست ندارید آن  موضوع را در این بازه بخوانید .

بازه ۱۲-۳ ظهر:

چون مغزتان از صبح فعالیت کرده این تایم بازه استراحت و یک چرت کوتاه مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ای است .

بهتر است بعد از استراحت کوتاه در این بازه ،درسی مثل حفظیات شیمی یا مرور سریع فرمول های محاسباتی انجام شود زیرا که مغزتان خسته شده و خواندن درسی که برایتان آسان باشد باید انجام شود.

بازه ۳-۶ ظهر:

در این ساعات مغز شما بعد از استراحت فعال تر شده و می‌تواند دروس چالش برانگیز را تحلیل و بررسی کند . بعد از تایم صبح (۶-۱۰)این تایم در قله دوم انرژی قرار دارد و مطالعه دروسی مثل ریاضیات ،فیزیک و یا درسی که برایتان سخت و چالش برانگیز بوده و تقریبا به انرژی بیشتری برای مطالعه نیاز دارد این تایمِ مناسب برای ان است .

بازه ۶-۹شب:

این بازه انرژی مغز شما کمتر شده و مطالعه دروسی ک نقطه قوت شما بوده و به آن علاقه دارید توصیه می‌شود زیرا که انرژی کمتری از شما گرفته و در نهایت کمتر خسته میشوید.

بازه ۹-۱۲ شب:

در بازه های اول این تایم همچنان توصیه می‌شود درسی که نقطه قوت شما بوده و به آن علاقه دارید مطالعه شود و همچنین انجام روتین های درسی برنامه خود و مرور و تورق سریع مطالبی که در طول روز خوانده اید بهتر است زیرا که انرژی شما کمتر و مغزتان خسته تر است و در این تایم مغز داده های روز را طبقه بندی میکند.

و در کل

این تایم ها تایید شده توسط مشاوران برتر الورتبه بوده و کمک بسیاری برای مطالعه اصولی دروس کنکوری ها میکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سهولت در دسترسی به کانال تلگرام الورتبه لطفا کد QR زیر را با گوشی هوشمند خود اسکن کنید و مستقیما وارد کانال تلگرامی شوید

برای سهولت در دسترسی به پیج اینستاگرام الورتبه لطفا کد QR زیر را با گوشی هوشمند خود اسکن کنید و مستقیما وارد پیج ما شوید